Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Instant Family

Instant Family

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Before We Go

Before We Go

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Columbus

Columbus

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry