• Spontaneous

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • Black Is King

    ★★

  • Host

    ★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Screened Out

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • In the Footsteps of Elephant

    ★★★

  • Elephant

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Luxor

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • One Day at Disney

    ½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Blue Story

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Countdown

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Spooky Tale of Captain Underpants Hack-a-ween

    ★★★½

  • The Shed

    ★½

  • In the Tall Grass

  • James vs. His Future Self

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Hustlers

  • The Platform

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★