• It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★

  • The Day Shall Come

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Cold Pursuit

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • The Queen's Corgi

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★