• The Festival

    ★★★★½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • The Belly of the Whale

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Eaten by Lions

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Sherlock Gnomes

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Early Man

    ★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ½

  • Grandpa's Great Escape

  • Ratburger

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • Good Time

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Cars 3

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2