Sort by

RJ has logged 312 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
1945

1945

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
Edit this entry  
03
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
Edit this entry  
30
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
Edit this entry  
30
She Said, She Said

She Said, She Said

2013
×
Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harold's Portrait

Harold's Portrait

×
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
Edit this entry  
20
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry