RSS feed for RJ

RJ has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read prior review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
Read the review Edit this entry