RSS feed for Rosie
  • The Last Five Years

    ★★★

  • April Snow

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Heart

    ★★★

  • Wet Season

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★½

  • Failan

    ★★½

  • Zhou Yu's Train

    ★★½

  • Ip Man

    ★★★

  • Breaking the Silence

    ★★★½

  • Memoirs of a Geisha

    ★★★