RSS feed for rkl
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Carnage: Swallowing the Past

Carnage: Swallowing the Past

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Algorithm

Algorithm

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Exit

Exit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Mating

Mating

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hypnotist

The Hypnotist

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Your Highness

Your Highness

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Krippendorf's Tribe

Krippendorf's Tribe

1998
×
★½
Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★
Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
The House

The House

2017
×
★½
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Raft

The Raft

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Wig

Wig

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Edit this entry  
28
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Reconstructing Utøya

Reconstructing Utøya

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Family Dinner

Family Dinner

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Pleasure

Pleasure

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
KK

KK

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
½
Edit this entry  
31
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry