Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Barbie

Barbie

2023
×
Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read prior review Edit this entry  
16
Superfast!

Superfast!

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read prior review Edit this entry  
12
Fast Five

Fast Five

2011
×
Read prior review Edit this entry  
11
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
Read prior review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read prior review Edit this entry  
11
Matilda

Matilda

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read prior review Edit this entry  
17
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
Read prior review Edit this entry  
07
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
05
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
23
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
Edit this entry  
15
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read prior review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry