Sort by

Robb has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Taken

Taken

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
F9

F9

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jexi

Jexi

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry