Sort by

Robb has logged 90 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
21

21

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
RED 2

RED 2

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
RED

RED

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Siege

The Siege

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★★
Edit this entry