• The Gray Man

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Mojave

    ★½

  • Slow West

    ★★★

  • Focus

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Blackhat

    ★★

  • Selma

    ★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • The Judge

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • 99 Homes

    ★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★★½