Sort by
  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Three Months

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½