Ryan has logged 312 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Making of 'Rushmore'

The Making of 'Rushmore'

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Is an Adventure

This Is an Adventure

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
On the Set: The Life Aquatic with Steve Zissou

On the Set: The Life Aquatic with Steve Zissou

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Minus Man

The Minus Man

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Dug Days

Dug Days

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Wendell Baker Story

The Wendell Baker Story

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting

The Haunting

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything in This Dream

Everything in This Dream

2015
×
Edit this entry  
30
Heat Vision and Jack

Heat Vision and Jack

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bliss

Bliss

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Are You Here

Are You Here

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Celebrity Escape Room

Celebrity Escape Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hero of Color City

The Hero of Color City

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
No Escape

No Escape

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Permanent Midnight

Permanent Midnight

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry