Sort by

Ryan has logged 42 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paul McCartney Really Is Dead: The Last Testament of George Harrison

Paul McCartney Really Is Dead: The Last Testament of George Harrison

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Antrum

Antrum

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barnyard

Barnyard

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry