Sort by

Daniel has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Might Be Giants

They Might Be Giants

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry