RSS feed for radhika
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
Edit this entry  
27
Mujhse Shaadi Karogi

Mujhse Shaadi Karogi

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Starstruck

Starstruck

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Pati Patni Aur Woh

Pati Patni Aur Woh

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready

Ready

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kabhi Alvida Naa Kehna

Kabhi Alvida Naa Kehna

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Maine Pyaar Kyun Kiya?

Maine Pyaar Kyun Kiya?

2005
×
Edit this entry  
19
Namastey London

Namastey London

2007
×
Edit this entry  
18
Humko Deewana Kar Gaye

Humko Deewana Kar Gaye

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Welcome

Welcome

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Colonel Heeza Liar Foils the Enemy

Colonel Heeza Liar Foils the Enemy

1915
×
Edit this entry  
07
Felix Turns the Tide

Felix Turns the Tide

1922
×
Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hum Tum

Hum Tum

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Neal 'n' Nikki

Neal 'n' Nikki

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Dear Santa

Dear Santa

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
Read the review Edit this entry  
21
Befikre

Befikre

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Housefull 4

Housefull 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
War

War

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Stree

Stree

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Student of the Year 2

Student of the Year 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Partner

Partner

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pyaar Ka Punchnama

Pyaar Ka Punchnama

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Mirchi

Mirchi

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Humpty Sharma Ki Dulhania

Humpty Sharma Ki Dulhania

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry