RSS feed for radhika

radhika has logged 78 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Mr. & Mrs. '55

Mr. & Mrs. '55

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
Read the review Edit this entry  
28
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
21
Zapped

Zapped

2014
×
Edit this entry  
21
Earth Flight

Earth Flight

2011
×
Edit this entry  
14
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Edit this entry  
30
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
Edit this entry  
12
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
Edit this entry  
30
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Tere Naam

Tere Naam

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Race 3

Race 3

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rangoon

Rangoon

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Veere Di Wedding

Veere Di Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Raazi

Raazi

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The 10th Kingdom

The 10th Kingdom

2000
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
30
Home Again

Home Again

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Ek Rishtaa - The Bond of Love

Ek Rishtaa - The Bond of Love

2001
×
Edit this entry