RSS feed for radhika

radhika has logged 79 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hum Tum

Hum Tum

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Neal 'n' Nikki

Neal 'n' Nikki

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Dear Santa

Dear Santa

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
Read the review Edit this entry  
21
Befikre

Befikre

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Housefull 4

Housefull 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
War

War

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Stree

Stree

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Student of the Year 2

Student of the Year 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Partner

Partner

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pyaar Ka Punchnama

Pyaar Ka Punchnama

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Mirchi

Mirchi

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Humpty Sharma Ki Dulhania

Humpty Sharma Ki Dulhania

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
23
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
21
Jhoom Barabar Jhoom

Jhoom Barabar Jhoom

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Hadh Kar Di Aapne

Hadh Kar Di Aapne

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Raabta

Raabta

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Luka Chuppi

Luka Chuppi

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Hero No.1

Hero No.1

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aap Mujhe Achche Lagne Lage

Aap Mujhe Achche Lagne Lage

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Kismat Konnection

Kismat Konnection

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Wine Country

Wine Country

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
American History X

American History X

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
De De Pyaar De

De De Pyaar De

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Veerey Ki Wedding

Veerey Ki Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Kalank

Kalank

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Namaste England

Namaste England

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mere Brother Ki Dulhan

Mere Brother Ki Dulhan

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
Edit this entry