Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Secret Formula

The Secret Formula

1965
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Abuse of Weakness

Abuse of Weakness

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seduced and Abandoned

Seduced and Abandoned

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Immortal Beloved

Immortal Beloved

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Haunter

Haunter

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dobermann

Dobermann

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★½
Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Us

Us

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prelude

Prelude

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
De Tripas, Corazón

De Tripas, Corazón

1996
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Domingo siete

Domingo siete

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Timecode

Timecode

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Satélite retrógrado irregular de Júpiter

Satélite retrógrado irregular de Júpiter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Prince and the Pauper

The Prince and the Pauper

1990
×
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Foul Play

Foul Play

1978
×
★★★
Edit this entry  
07
The Shoe

The Shoe

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Anatomy

Anatomy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
When Björk Met Attenborough

When Björk Met Attenborough

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Lady Rancho

Lady Rancho

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Talea

Talea

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hotel Noir

Hotel Noir

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★
Edit this entry