Ryu has logged 21 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Milkshake

American Milkshake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Solace

Solace

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Club eutanasia

Club eutanasia

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry