• Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Blue Miracle

    ★★½

  • Soy Rada: Serendipity

  • Cruella

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Red Dot

    ★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Binding

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Coven

    ★★★½

  • The Paramedic

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unknown Origins

    ★★★

  • Host

    ½

  • Offering to the Storm

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

  • The Half of It

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • The Mole Agent

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Furtive

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Legacy of the Bones

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • AI

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Memories of a Teenager

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Weasel's Tale

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½