RSS feed for Rob
  • Onward

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ½

  • Deadwood: The Movie

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ½

  • Overlord

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Nothing Like a Dame

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bathtubs Over Broadway

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Fast Color

    ★★★

  • Heavy Trip

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Science Fair

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Psych: The Movie

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Marshall

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½