Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Four to Dinner

Four to Dinner

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Italiano medio

Italiano medio

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Department Store

Department Store

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
Good for Nothing

Good for Nothing

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Be Bad

Don't Be Bad

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
La trattativa

La trattativa

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
The Suspicious Death of a Minor

The Suspicious Death of a Minor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kraa! The Sea Monster

Kraa! The Sea Monster

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sharknado

Sharknado

2013
×
Edit this entry  
02
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Jeans Whoa

Black Jeans Whoa

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The '?' Motorist

The '?' Motorist

1906
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
I Hate Summer

I Hate Summer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time in Bethlehem

Once Upon a Time in Bethlehem

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Too Neapolitan

Too Neapolitan

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Il ricco, il povero e il maggiordomo

Il ricco, il povero e il maggiordomo

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Suburra

Suburra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Le quattro volte

Le quattro volte

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Stormtroopers

Stormtroopers

1976
×
Edit this entry  
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mezzo destro mezzo sinistro - 2 calciatori senza pallone

Mezzo destro mezzo sinistro - 2 calciatori senza pallone

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cup Story

The Cup Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Stellar

Stellar

1993
×
★★★
Edit this entry