RSS feed for Robb
  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Loft

  • Citizenfour

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

  • The Imitation Game

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Salvation

    ★★★★

  • The Homesman

  • How to Train Your Dragon 2

  • Godzilla

    ★★★★

  • Sabotage

  • A Long Way Down

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • A Most Wanted Man

    ★★★½

  • Boyhood

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • American Hustle

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Dom Hemingway

    ★★½

  • The Starving Games

    ½

  • Last Vegas

  • Her

  • Machete Kills

    ★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Prisoners

  • Gravity

    ★★★★

  • 45 Minutes to Ramallah

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • R.I.P.D.

    ★★½

  • Kick-Ass 2

  • Computer Chess

  • Pacific Rim

  • The Blind Spot

  • World War Z

    ★★½

  • Monsters University

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Oblivion

  • The Keeper of Lost Causes

  • Warm Bodies

    ★★½

  • The Way Way Back

  • Stoker

    ★★½

  • Gangster Squad

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

  • Flight

  • The Man with the Iron Fists

    ★½

  • Wreck-It Ralph

  • Cloud Atlas

    ★★½

  • Skyfall

  • Argo

  • The Hypnotist

    ★★½

  • Looper

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Imposter

    ★★

  • Beasts of the Southern Wild

  • The Amazing Spider-Man

  • Lay the Favorite

    ★½

  • Brave

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

    ★★

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★