RSS feed for Robbie_Warke
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ½

  • 1917

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ½

  • Anima

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Blinded by the Light

    ★½

  • Little Monsters

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Polar

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Truth or Dare

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★½

  • Searching

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Mr. Right

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Creep

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Contagion

    ★★★★½

  • The Raid

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★