RSS feed for Robbie_Warke

Robbie_Warke has logged 70 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Machinist

The Machinist

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry