• Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Morbius

  • Bitch Ass

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unknown Country

    ★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Soft & Quiet

    ★★

  • Under the Influence

  • Linoleum

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Monsieur Le Butch

  • Homesick

  • Glitter Ain't Gold

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Chee$e

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Warsha

  • Emergency

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Pirates

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Millie Lies Low

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Censor of Dreams

  • Antlers

    ★★★

  • Robin Robin

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Lead Me Home

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Cinderella

    ★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Brutalia, Days of Labour

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★½

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Ascension

  • The Queen of Basketball