RSS feed for Robbie Racine
  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • The Fall

    ★★★★★

  • Eli

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Jacob

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Act

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • All Is True

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • The Haunting

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Slice

    ★★½