Sort by
  • Matriarch

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Me Time

    ★½

  • I Came By

    ★★★½

  • Day Shift

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • The Stranger

    ★★★½

  • Men

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Memory

    ★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Incantation

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Trip

    ★★★★

  • Demonic

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Jolt

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★½