Paul has logged 32 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Keeping Mum

Keeping Mum

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Magdalene Sisters

The Magdalene Sisters

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Spirits

High Spirits

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry