Paul has logged 254 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tank 432

Tank 432

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cruel Sea

The Cruel Sea

1953
×
★★★★
Edit this entry  
14
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry