Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • After Yang

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Comey Rule

    ½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Anney in the City

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★