Sort by

Robert has logged 33 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Operator

Operator

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Zoom

Zoom

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Greenberg

Greenberg

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Details

The Details

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baghead

Baghead

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lovesong

Lovesong

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
1 Night

1 Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Me!

Love Me!

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mustang Island

Mustang Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Melvin Goes to Dinner

Melvin Goes to Dinner

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Alex

About Alex

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry