robert has logged 30 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Those People

Those People

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry