Sort by

robert has logged 11 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry