robert has logged 13 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry