• All the Old Knives

  • The Northman

  • Black Crab

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Moonfall

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Eternals

    ★★½

  • Wyrmwood: Apocalypse

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

  • The Lost Daughter

  • Red Rocket

  • Benedetta

  • Catch the Fair One

    ★★★★

  • Mayday

  • Dick Johnson Is Dead

  • The Gentlemen

  • Overlord

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★½

  • Milius

  • Drive

    ★★★★

  • Boarding Gate

  • The Covenant

  • Southland Tales

  • Final Destination 3

  • House of Wax

  • Ginger Snaps 2: Unleashed

  • Minority Report

  • Wisconsin Death Trip

  • Six-String Samurai

    ★★½

  • Alien Resurrection

  • Escape from L.A.

  • Night Hunter

  • Vampire in Brooklyn

  • Nemesis 2: Nebula

  • Judge Dredd

  • CyberTracker

  • In the Mouth of Madness

  • True Romance

    ★★★★

  • TC 2000

  • Knights

  • Dracula

    ★★★★½

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Alien³

  • Peacemaker

  • King of New York

    ★★★★★

  • River of Death

  • Warlock

  • Leviathan

  • Jack's Back

    ★★★★

  • Hollywood Chainsaw Hookers

  • Wolf's Hole

  • 52 Pick-Up

  • Raw Deal

    ★★★

  • Mr. Vampire

    ★★★

  • Radioactive Dreams

    ★★★

  • The Sword and the Sorcerer

  • The Fog

  • Halloween

  • Silver Streak

  • Colt 38 Special Squad

  • Nashville

  • Thomasine & Bushrod

  • Don't Look Now