• The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★

  • The Rescue

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • See for Me

  • Riders of Justice

    ★★★

  • The Undoing

    ★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Little Fish

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Night House

    ★½

  • Underwater

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Eli

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Art of Racing in the Rain

  • Ready or Not

    ★½

  • Crawl

    ★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Kidnapping Stella

  • Midsommar

    ★★

  • When They See Us

    ★★★

  • Avengement

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • Girl on the Third Floor

    ½

  • Long Shot

    ★★

  • Happy Death Day 2U

  • Light of My Life

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Hole in the Ground

    ★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

    ★½

  • Escape at Dannemora

    ★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Mirage

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★