Sort by
  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • American Hustle

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • Filmage: The Story of Descendents/All

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Looper

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Prometheus

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Shutter Island