Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★
Edit this entry  
07
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★
Edit this entry  
25
Paisan

Paisan

1946
×
★★★
Edit this entry  
24
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Edit this entry  
17
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★
Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love at Sea

Love at Sea

1964
×
★★★★
Edit this entry  
26
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
My American Uncle

My American Uncle

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★
Edit this entry  
15
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
07
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★
Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Caprice

Caprice

1986
×
★★
Edit this entry  
23
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry