Roberto_ has logged 15 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
Edit this entry  
31
X2

X2

2003
×
★★
Edit this entry  
27
X-Men

X-Men

2000
×
★★
Edit this entry  
25
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry