Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grandmother

The Grandmother

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Endangered

Endangered

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustle

Hustle

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hive

Hive

2021
×
★★
Edit this entry