• The Gray Man

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Sneakerella

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • To Kill the Beast

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Settlers

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bob Spit - We Do Not Like People

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Voyagers

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • The Colony

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Bliss

    ★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★½