Sort by

Roberto has logged 196 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kin

Kin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catfight

Catfight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Too Late

Too Late

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Most Assassinated Woman in the World

The Most Assassinated Woman in the World

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry