Sort by

Roberto has logged 31 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Death, Dad & Son

The Death, Dad & Son

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stroke

The Stroke

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Delectable You

Delectable You

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Screenwriter

The Screenwriter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Please Love Me Forever

Please Love Me Forever

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lazare

Lazare

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birth of a Leader

Birth of a Leader

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Taste of Vietnam

The Taste of Vietnam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Summer Movie

The Summer Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chasse Royale

Chasse Royale

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Drowning

No Drowning

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Live the Emperor

Long Live the Emperor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swagger

Swagger

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Irenes

Two Irenes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ava

Ava

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Laerte-se

Laerte-se

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry