Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brain of Blood

Brain of Blood

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Woman's Torment

A Woman's Torment

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evils of the Night

Evils of the Night

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cowboys: A Documentary Portrait

Cowboys: A Documentary Portrait

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Warlock

Warlock

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Yokai War

The Great Yokai War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yokai Monsters: Spook Warfare

Yokai Monsters: Spook Warfare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yokai Monsters: 100 Monsters

Yokai Monsters: 100 Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Plants

The Secret Life of Plants

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fathom

Fathom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Prince - Sign o the Times

Prince - Sign o the Times

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Gerard

The Adventures of Gerard

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Retribution

Retribution

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carnival Magic

Carnival Magic

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry