• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • Jagged

    ★★★

  • Beba

    ★★★★

  • Drunken Birds

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★½

  • Kate

  • The Guilty

    ★★★

  • Polycephaly in D

    ★½

  • Earwig

    ★★

  • All My Puny Sorrows

    ★★½

  • As in Heaven

    ★★½

  • Hold Your Fire

    ★★

  • Memory Box: Echoes of 9/11

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Saloum

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Righteous

    ★★½

  • Hellbender

    ★★★

  • Ida Red

    ★★½

  • UFO

    ★★★

  • King Knight

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Futura

    ★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★★★

  • Train Again

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Supercool

  • Good on Paper

  • Souad

    ★★★½

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Settlers

    ★★

  • The Price Of Freedom

    ★★★

  • Asking For It

  • The Novice

    ★★★½

  • Agnes

    ★★½

  • All These Sons

    ★★★

  • Primera

    ★½

  • Larry Flynt for President

    ★★★★½

  • Italian Studies

    ★★½

  • Accepted

    ★★★½

  • The Kids

    ★★★★½

  • The Legend of the Underground

    ★★★

  • Last Film Show

    ★★★

  • The First Step

    ★★½

  • Poser

    ★★★★

  • The Lovers

    ★½

  • Lisey's Story

    ★★

  • Night Raiders

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Naked Singularity

    ★★

  • After Antarctica

    ★★★★

  • Seyran Ateş: Sex, Revolution and Islam

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½