Sort by

Robert has logged 119 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
6 Years

6 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coin Locker Girl

Coin Locker Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Princess

Princess

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Bring Me the Head of Tim Horton

Bring Me the Head of Tim Horton

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House on Pine Street

The House on Pine Street

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Antonia

Antonia

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Remember

Remember

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All About Them

All About Them

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
M 22.079

M 22.079

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
James White

James White

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Hyena Road

Hyena Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★½
Edit this entry  
03
Staten Island Summer

Staten Island Summer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Alex

About Alex

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Focus

Focus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thursday's Children

Thursday's Children

1954
×
★★★★
Edit this entry  
14
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Picture Day

Picture Day

2012
×
★★★★
Edit this entry