Robert has logged 411 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Xtro 2: The Second Encounter

Xtro 2: The Second Encounter

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Walk Alone

I Walk Alone

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Xtro

Xtro

1982
×
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Machine-Gun Kelly

Machine-Gun Kelly

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eraser

Eraser

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kansas City

Kansas City

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pride and the Passion

The Pride and the Passion

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell Is for Heroes

Hell Is for Heroes

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry